ПонеділочоГ
25.11.2024, 22:33
DEFORMація
Вітаю вас Дух | RSS
Головна сторінка Цікаві згустки всередині Землі можуть бути залишками іншої п - КВН Форум Реєстрація Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Sweet  
Цікаві згустки всередині Землі можуть бути залишками іншої п
andriychik55Date: Неділько, 19.11.2023, 05:31 | Message # 1
Зєлєнь
Group: Зелений
Posts: 4
Reputation: 0
Status: Не тута
Вважається, що більшість відомих нам супутників планет утворюються шляхом акреції: повільної консолідації дрібних каменів і пилу на орбіті навколо центральної маси. Ця центральна маса стає планетою, тоді як менші, зовнішні шматочки стають супутниками. Але супутник Землі - Місяць - мабуть, особливий.

Близько 4,5 мільярдів років тому, коли Земля була ще "м'якою, теплою, щойно з печі", і зовсім без Місяця, наша планета зіткнулася з іншою планетою, розміром з Марс, яку ми називаємо Тея. Це було неприємне зіткнення для обидвох планет. Ціла купа змішаного матеріалу Землі та Теї була викинута в космос, а частина залишилася під гравітаційним впливом Землі, поступово перетворившись на Місяць.

Очевидно, що це каміння. Але чому ми вважаємо, що це саме той випадок, коли акреція чудово пояснює утворення більшості супутників? Кілька вагомих причин. Той факт, що орбіта Місяця ідеально збігається з обертанням Землі - в результаті чого ми завжди бачимо один й той самий бік Місяця - натякає на те, що спочатку вони були одним тілом. Система Земля-Місяць має підозрілу кількість кутового моменту, який можна пояснити великим ударом. Місяць має крихітне ядро, натякаючи на те, що він був сформований непропорційно з легших неметалевих елементів, а важчі елементи Теї були поглинуті ядром Землі під час зіткнення. А співвідношення ізотопів у місячних породах подібне до земного, що свідчить про те, що місячна порода спочатку сформувалася тут, внизу. Є й інші вагомі аргументи на користь цієї гіпотези, але вони занадто наукові.

Гаразд, це Місяць. Але що сталося з Теєю? Можливо, вона весь цей час була всередині нас, згідно зі статтею, опублікованою на днях в журналі Nature. У статті використовується гіпотеза гігантського зіткнення для пояснення двох загадкових згустків розміром з континент глибоко в мантії Землі.

Приблизно на 2900 кілометрів знизу знаходяться так звані області низьких швидкостей. Ці області є більш щільними, ніж матеріал навколо них, і ми знаємо про них, тому що сейсмічні хвилі проходять через них значно повільніше, ніж ми могли б очікувати. Згідно з дослідженням, комп'ютерні симуляції демонструють, що коли Тея вдарилася об Землю, щільніші частини імпактора залишилися б когерентними та осіли в суміші Земля/Тея, врешті-решт оселившись на вершині нового планетарного ядра. Ці багаті на залізо LVP, згідно з цією теорією, є лише залишками Теї - і на них припадає до сорока відсотків загальної поточної маси Землі.

"Наша робота показує, що цей гігантський удар мав довготривалий вплив на всю еволюцію Землі, і це потенційно може пояснити, чому Земля є геологічно унікальною порівняно з іншими кам'янистими планетами", - говорить Цянь Юань, геодинамік з Каліфорнійського технологічного інституту, провідний автор дослідження.

Наша Земля має тектоніку плит, яка може бути унікальною для нашої Сонячної системи. А точніше, субдукцію: коли одна плита підпирає іншу. Інші планети та супутники мають тектоніку плит, але, наскільки нам відомо, вони не мають субдукції. Юань розповів, що наступним напрямком його дослідження є те, чи можуть ці згустки Теї з їхньою аберантною щільністю бути причиною субдукції взагалі.

https://cutt.ly/PwYRBSXH
Attachment: 3296147.jpg (100.9 Kb)


Post edited by andriychik55 - Неділько, 19.11.2023, 05:32
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Lutsk UA ... 2007
Використовуються технології uCoz