ПонеділочоГ
25.11.2024, 04:44
DEFORMація
Вітаю вас Дух | RSS
Головна сторінка Астрономи вперше виявили дволику мертву зірку - КВН Форум Реєстрація Вхід
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Sweet  
Астрономи вперше виявили дволику мертву зірку
andrewandermeDate: Неділько, 23.07.2023, 21:22 | Message # 1
Зєлєнь
Group: Зелений
Posts: 4
Reputation: 0
Status: Не тута


Астрономи виявили незвичайного білого карлика - палючий залишок зірки, подібного до нашого Сонця, - з двома різними сторонами. Один бік поверхні мертвої зірки складається переважно з водню, а інший - з гелію, розповідають тут: https://cikave-info.blogspot.com/2023/07/blog-post_23.html

Цей недавно відкритий білий карлик, який отримав прізвисько Янус, розташований на відстані близько 1300 світлових років від нас у сузір'ї Лебідь. Його було виявлено у рамках огляду на Установці транзієнтів Цвіккі (ZTF), якою здійснюється ширококутне дослідження неба з метою виявлення та вивчення різних небесних явищ, що змінюють свою яскравість або положення з плином часу.

Іларія Кайаццо (Ilaria Caiazzo), постдокторантка з Каліфорнійського технологічного інституту та провідна авторка нового дослідження, займалася пошуком сильно намагнічених білих карликів. Один з об'єктів-кандидатів виділявся швидкими змінами яскравості, тож вона вирішила провести подальші дослідження за допомогою інших приладів у Паломарській обсерваторії в Каліфорнії, а також на телескопі Gran Telescopio Canarias на Канарських островах в Іспанії. На підставі цих даних було встановлено, що Янус обертається навколо своєї осі кожні 15 хвилин.

Щоб глибше зрозуміти природу цієї незвичайної зірки, було проведено подальші спостереження за допомогою обсерваторії Кека на вершині Маунакеа на Гаваях. За допомогою спектрометра астрономи виявили присутність водню, коли було видно один бік білого карлика, і тільки гелію, коли в поле зору потрапляла інша сторона.

Наявність настільки різних складів на поверхні Януса спантеличила астрономів. Вони висунули кілька можливих теорій, що пояснюють це явище. Одна з них передбачає, що зоря може перебувати на рідкісній стадії еволюції білого карлика, яка може включати складні процеси, що відбуваються всередині зірки.

"Не всі, але деякі білі карлики переходять від водневого до гелієвого складу на своїй поверхні. Можливо, ми застали один з таких білих карликів у момент переходу", - пояснила Кайаццо.

Дослідники також припускають, що вирішальну роль у цьому процесі можуть відігравати магнітні поля. Якщо це так, то поля можуть змінювати тиск і щільність атмосферних газів.

"Магнітні поля можуть призводити до зниження тиску газів в атмосфері, і це може дозволити сформуватися водневому "океану" там, де магнітні поля найсильніші", - каже співавтор роботи Джеймс Фуллер, професор теоретичної астрофізики Каліфорнійського технологічного інституту.

Вирішальне значення для розгадки цієї таємниці матиме відкриття нових унікальних білих карликів.
Attachment: 3817331.jpg (75.1 Kb)
 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Lutsk UA ... 2007
Використовуються технології uCoz